PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Proč poslat dítě na příměstský tábor?

Příměstské tábory jsou v posledních letech stále oblíbenější u dětí i jejich rodičů. Pokud se se bojíte poslat své dítě na klasický tábor, protože se obáváte, že se mu bude stýskat, příměstský tábor je pro vás i vaše dítě skvělou volbou.

Na příměstském táboře čeká na děti vždy bohatý program plný her a zážitků. Poznají na něm nové kamarády a získají spoustu nových zkušeností. Jedná se o tábor bez přenocování, takže večer už je vaše dítě zase doma s vámi a nehrozí, že by se mu stýskalo. Příměstský tábor může dítě připravit i na budoucí klasický tábor, na který byste ho rádi třeba příští rok poslali. Výhodou příměstských táborů je i jejich dobrá cena

Příměstský tábor je určený pro menší děti od 5 do 12 let. Pokud byste měli o tento druh tábora zájem a vaše dítě je o něco mladší nebo starší, lze se i v tomto případě domluvit. 

Vaše dítě na táboře dostane teplý oběd a čekají ho i zpravidla až dvě svačiny. Jídelníček bývá pestrý, zdravý, a pokud musí vaše dítě držet speciální dietu, po konzultaci ji bývá v některých turnusech přímměstských táborů možemé zajistit. Děti si na příměstském táboře užijí spoustu legrace. Na programu jsou hry, soutěže (a v případě blízské přírody i v lese, u řeky), na hřišti, na výletě, ale také třeba v tělocvičně, pokud se počasí příliš nevydaří. V klubovně jsou pro malé děti připravována nafukovací zvířata, stavebnice a obrázkové hlavolamy či omalovánky. Větší děti čekají pohybové hry, u kterých se vydovádí.

O děti se starají zkušení vedoucí, kteří mají dlouholetou praxi v práci s dětmi školního i předškolního věku. Na 10 – 15 dětí připadá vždy zpravidla jeden vedoucí. Všichni instruktoři na příměstském táboře mají kurz první pomoci. V případě úrazu se instruktoři o dítě postarají nebo ho převezou do blízkého zdravotního střediska. Při výletech a přesunech dětí se také myslí na bezpečnost. Pro děti bývají připravené jednotné bezpečností prvky na oděvu, aby bylo snazší udržet o dětech přehled.

CÍLEM PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ JE NENECHAT DĚTI ZAHÁLET A DRŽET JE STÁLE AKTIVNÍ A PŘEDEVŠÍM MÍT O NĚ BEZPEČNĚ POSTARÁNO 

 

 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR HNÍZDO

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR HNÍZDO

 
 
PROVOZOVATEL:  

Rodinné centrum Petrklíč o.s.: 

Sokolovská 580, 264 01 Sedlčany (budova bývalých jeslí)  

tel. 773 334 822 , email: mcpetrklic@seznam.cz

 
 
ORGANIZÁTOR (LEKTOR): 
Lenka Lichtenbergová 606 257 906, email: lichtenbergova@goasedlcany.cz
Diana Pinkasová 607 690 406, email: diana.pinkasova@gmail.com
 
Námi provozovaný přiměstský tábor splňuje veškeré výše uvedené parametry a ve srovnání je plnohodnotným centrem pro Vaše děti. 
 
Dne 30.06.2014 proběhlo zahájení prvního týdenniho turnusu a ukončen byl dne 04.07.2014. Na základě nasbíraných ohlasů rodičů a spokojenosti dětí jsme se rozhodli v tomto projektu pokračovat a připravili jsme nový turnus, a to v termínu od 18.08.2014 do 22.08.2014.
 
Tak jako v předchozím turnusu i v tomto, již druhém, se děti mají na co těšt. Tématem celého týdne bude Asie. Co to pro děti znamená a čím je to má obohatit?
 
Formou her získají zajímavé informace o celém kontinentu a dozví se něco i o kultuře tohoto světadílu. Jakým přičiněním k tomu dospějí?:
 • čtením japonských pohádek
 • výrobou ručního papíru
 • origami a kirigami
 • batikou shibori
 • psaním příběhů 
 • výtvarným zpracováním příběhů do obrázků a animovaného filmu
 • výrobou sushi
 • modelováním terakotové armády 
 • nácvikem kaligrafického písma
 • ukázkou bojového umění s externím lektorem (kunkfu, taekwon-do)
 • cvičením jogy
Dalším vyžitím dětí budou mnohé a různorodé pohybové aktivity na zahradě centra Petrklíč. 
Nebude chybět ani chutná a bohatá strava a pravidelný pitný režim.
 
Pevně věříme, že i tento turnus, tak jak tomu bylo u prvního, podpoří ve Vás zájem o další námi připravované, o kterých budete v dostatešném předstihu námi informováni.
 
Za centrum a lektory
Lenka Lichtenbergová
 
  
 
 

ARCHIV - 1. TURNUS

 
 
 
FOTO ALBUM  1.T.
LETÁK PRVNÍHO TURNUSU